Kyke: 0 Skrywer: Fannie Chen Publiseer Tyd: 2026-04-13 Oorsprong: SZGHTECH
Aluminium lyk soos die maklikste materiaal om te bewerk. In my ervaring is dit die materiaal wat die meeste masjientekorte blootlê - want jy hardloop dit vinnig, en vinnig versterk elke swakheid in die opstelling. Kry die masjien seleksie verkeerd, en aluminium sal jou straf met opgeboude rand op die snyer, lang draderige skyfies wat jou werkkoevert verstik, en oppervlakafwerkings wat elke siklus misluk.
Aluminiumlegerings verwyder materiaal vinnig - maar net as jou masjien kan byhou. Anders as staal, vereis aluminium hoë spilsnelhede om die snysnelhede te bereik wat opgeboude rand (BUE) op die werktuig voorkom. Die lang, aaneenlopende skyfiemorfologie skep ontruimingsprobleme wat algemene doelmasjiene nie ontwerp is om te hanteer nie. Aluminium gelei hitte goed, wat na 'n voordeel klink, maar sy hoë termiese uitsettingskoëffisiënt beteken dimensionele akkuraatheid ly as koelmiddelstrategie en siklustyd nie noukeurig bestuur word nie. Oppervlakafwerkingvereistes vir aluminiumonderdele - dikwels Ra 0,8 µm of beter vir kosmetiese en lugvaarttoepassings - vereis beide styfheid en rpm wat baie middelslagmasjiene nie gelyktydig kan lewer nie.
Vir ons by SZGHTECH was aluminiumbewerking een van die primêre drywers agter ons hoëspoed-spilprodukreeks. Toe klante begin druk het vir vinniger siklustye op aluminiumbehuizings, -hakies en strukturele rame, het die vraag na 24 000 rpm elektriese spilvermoë onmoontlik geword om te ignoreer.
Nie alle aluminium is dieselfde aan die voorpunt nie. Kopers spesifiseer dikwels 'n masjien wat gebaseer is op 'aluminium' as 'n enkele kategorie - en kry dan probleme wanneer die werklike legering nie optree soos hulle verwag het nie.
Eiendom |
6061-T6 |
7075-T651 |
Gegote aluminium (A380) |
Hardheid (HB) |
~95 HB |
~150 HB |
~80 HB |
Aanbevole Vc (m/min) |
400–800 |
300–600 |
200–400 |
Gereedskapslytasietempo |
Laag |
Matig - Hoog |
Laag - Matig |
Chip karakter |
Lang, aaneenlopend |
Korter, taaier |
Kort, bros |
Hoofuitdaging |
Chip ontruiming, BUE |
Gereedskapslytasie, hitte aan die rand |
Poreusheid, skuur insluitings |
Spilspoedvereiste |
Hoog |
Hoog – Baie hoog |
Matig |
7075 is aansienlik moeiliker as 6061, en baie kopers onderskat daardie verskil. Ek het gesien hoe winkels 7075-T651 bestuur met dieselfde parameters wat hulle vir 6061 gebruik en wonder hoekom hul gereedskaplewe die helfte is wat hulle verwag het. Die sinkinhoud in 7075 verhoog snykragte en genereer meer hitte aan die rand. Jy benodig 'n meer stewige spil, beter demping, en in baie gevalle 'n afstap in voer per tand om jou snyer te beskerm.
Gegote aluminium (A380) is 'n ander storie — dit is sagter, maar silikoninhoud maak dit skuur. Onbedekte karbied slyt vinnig. Jy benodig bedekte gereedskap, en jy benodig koelmiddel wat presies op die snysone gerig is.
Staalmaal word tipies teen snyspoed van 80–200 m/min gedoen. Aluminium wil 400–800 m/min of vinniger hê. Vir 'n gegewe gereedskap deursnee vereis dit aansienlik hoër spilspoed. Die fisika is eenvoudig:
Vc (m/min) = (π × D × n) / 1 000
Waar D = gereedskapdiameter in mm, n = spilspoed in rpm.
'n 8 000 rpm spil dek die meeste produksie aluminium werk bekwaam. By 8 000 rpm met 'n Ø12 mm eindmeul:
Vc = (π × 12 × 8 000) / 1 000 = ~301 m/min
Dit is binne die onderste reeks vir 6061-T6 en geskik vir rowwe-passe op 7075. Vir medium-batch produksie van soliede aluminium komponente — strukturele hakies, heatsink basisse, omhulsels met wanddiktes van meer as 3 mm — gee 'n 8 000 rpm spil jou die kombinasie van wringkrag en spoed wat die gereedskap in die gedrang bring sonder om dit te benadeel.
Ons VMC850 loop teen 8 000 rpm met HIWIN 35 mm-rolgeleidings, ±0,003 mm posisioneringsakkuraatheid en 'n 24-gereedskap ATC. Dit hanteer middelslag-aluminiumonderdele goed oor 'n reeks nywerhede: vormbasisse, motorstruktuurkomponente en elektroniese omhulsels in die 300–700 mm-reeks. Teen 11/15 kW spilkrag verhonger dit nie tydens aggressiewe rowingpasse in 7075 nie.
Wanneer jou onderdeel dun mure, diep sakke of 'n oppervlakafwerkingvereiste van Ra 0,8 µm of beter het, is 8 000 rpm nie genoeg nie. Jy moet snykragte verminder - wat kleiner spaanderladings per tand beteken - en kompenseer met aansienlik hoër snyspoed om materiaalverwyderingstempo te handhaaf.
By 24 000 rpm met 'n Ø10 mm eindmeul:
Vc = (π × 10 × 24 000) / 1 000 = ~754 m/min
Dit plaas jou vierkantig in die hoë-doeltreffendheidsone vir 6061-T6, en in die boonste reeks vir afrondingspasse op 7075. Snykragte daal aansienlik. Dun mure deflekteer nie en babbel nie. Oppervlakafwerking verbeter dramaties omdat elke tand 'n kleiner, skoner byt teen hoër snelheid neem.
Die 24 000 rpm elektriese spil op ons SZGH-1090D kom nie van 'n spesifikasieblad af nie. Dit kom van 'n klant in Indië wat hommeltuig-raamplate bewerk het - 7075-T651, 8 mm dik, komplekse sakke. Op 'n 8 000 rpm spil het hulle elke 40 minute gereedskapslytasie gekry. Op 24 000 rpm met die regte gereedskappaadjie het dieselfde snyer 'n volle skof gehou. Hul per-deel-siklustyd het van 45 minute tot 18 minute gedaal. Hierdie soort uitkoms is wat spilontwerpbesluite op ons vlak dryf.
Die SZGH-1090D gebruik 'n Jiangsu Ronghua elektriese spil, BT30 taps, 11kW uitset, met 'n 900×1000mm vaste werktafel. Die vaste tafelontwerp is van kritieke belang: wanneer jy groot aluminiumplate bewerk, beweeg die werkstukgewig nie die tafelasse nie, wat dinamiese akkuraatheid stabiel hou teen hoë toevoertempo's.
Aluminium produseer lang, draderige skyfies - veral 6061-T6. Wanneer daardie skyfies in 'n sak of om die snyer ophoop, word hulle weer gesny. Die hersny van aluminiumskyfies doen twee dinge: dit verswak oppervlakafwerking, en dit genereer hitte by die gereedskaprand wat BUE-vorming versnel.
Ek sien chip ontruiming word voortdurend onderskat. ’n Klant wat aluminium in ’n algemene VMC laat loop het, het my gebel omdat hul oppervlakafwerking versleg het ná 20 minute se aaneenlopende sny. Die aluminiumskyfies was lank, draderig, het in die sak opgehoop, en die snyer was besig om dit weer te sny. Dit was nie 'n gereedskapprobleem nie. Dit was 'n masjienuitlegprobleem - die VMC het 'n plattafelskyfievervoerband gehad wat nie skyfies vinnig genoeg uit 'n diep holte-operasie kon verwyder nie.
Die oplossings is gelaagde:
Masjiengeometrie : Op VMC's, soek masjiene met syafvoerskyfievervoerbande direk onder die werkomhulsel. Spaan-awegare wat langs die basisomtrek loop, beweeg aluminiumspiere doeltreffend. Op draaibanke skep 'n 45° skuins bed 'n natuurlike swaartekrag-valpad - skyfies val weg van die werksone sonder ingryping van die operateur.
Spaanbrekergereedskap : Vir draaibewerkings, gebruik insetsels met positiewe harkgeometrie en ingeboude spaanderbrekergroewe wat spesifiek vir aluminium ontwerp is. Moenie staalgeometrie-insetsels op aluminium gebruik nie; hulle sal skyfies produseer wat te lank is om te bestuur.
Hoëdruk koelmiddel : Gerigte koelmiddel teen 40–70 bar breek skyfies meganies en spoel dit uit die snysone. Dit is veral belangrik in sakfrees en diepboorboor op aluminium.
Gereedskapbaanstrategie : In CAM-programmering, sluit chip-opruimingspasse in en vermy lang aaneenlopende trochoïdale paaie sonder chip-break-bewegings wanneer diep sakke in 6061 gesny word.
Vir aluminiumdraaiwerk maak die masjienkonfigurasie net soveel saak as die spilspoed. Platbed CNC-draaibanke versamel skyfies op die glybaandeksels, vereis meer gereelde handskoonmaak, en sukkel om oppervlakkwaliteit te handhaaf tydens lang aaneenlopende lopies.
Die 45° skuins bed op ons draai-frees saamgestelde masjiene is nie 'n ongeluk nie. Dit is spesifiek gekies vir aluminiumdraai: die skyfies val reguit af, geen ophoping op die glybaandeksels nie, en jy kan met selfvertroue teen 4 000 rpm hardloop. Wanneer jy daardie geometrie kombineer met 'n C-as en lewendige gereedskap, kan jy 'n komplekse aluminium deel voltooi - gedraaide OD, gemaalde kenmerke, geboorde kruisgate - in 'n enkele opstelling. Dit is waar siklustydvermindering werklik saamstel.
Ons SZGH-46Z draai-freesmengsel hanteer Ø460mm klasonderdele met 'n volle C-as, lewendige gereedskap en die 45° skuins bed geometrie. Vir aluminiumskagte, omhulsels en koppelliggame skakel dit die tweede bewerking uit wat andersins 'n VMC-bevestigingsiklus sou vereis.
Vir eenvoudiger aluminium draaiwerk, voeg die SZGH-46 Y-as 'n Y-as by die draaisentrum-konfigurasie, wat buite-middel gefreesde kenmerke moontlik maak sonder volle draai-frees saamgestelde kompleksiteit. Die SZGH-TK50 hanteer aluminiumonderdele met 'n groter deursnee waar boordeursnee of deelgewig die 46Z-omhulsel oorskry.
Al ons skuinsbed-draaibanke is gegradeer vir 3 500 rpm en hoër - voldoende vir aluminiumdraai teen aanbevole snyspoed met gereedskapdiameters tot Ø50 mm staafvoorraad.
Die keuse van 'n VMC vir aluminium gaan nie net oor spilspoed nie. Tafelgrootte, Z-as-beweging, gereedskapmagasynkapasiteit en skyfiebestuur bepaal alles of die masjien by die toepassing pas. Hier is hoe ons aluminium VMC seleksie by SZGHTECH segmenteer.
Die SZGH-540 is ons kleinformaat VMC - ontwerp vir die hoëvolume, kompakte aluminiumonderdele wat verbruikerselektronika, telekommunikasie-hardeware en presisieverbindingsvervaardiging oorheers. Klein voetspoor, vinnige gereedskapverandering en 'n spilspesifikasie wat geskik is vir klein deursnee gereedskap in aluminium.
Die SZGH-650 verhoog die koevert met 'n BT40 tapse spil - beter geskik vir aluminiumonderdele wat groter vlakmeulens of indekseerbare skouermeulens benodig. As jou onderdele minder as 300 mm is en jou lotgroottes loop in die honderde per week, gee die 650 jou kapasiteit sonder om te oorbou.
Die VMC650 is teiken op die middel-reeks: vorm-elektrodespasies, strukturele hakies, hitte-afvoer-basisplate en motor-aluminiumkomponente. HIWIN-rolgeleidings, 16-gereedskap ATC, ±0,005 mm-posisionering — dit is die werkeselkonfigurasie vir winkels wat gemengde aluminium- en ligte staalwerk bedryf.
Die VMC850 brei die werkomhulsel uit en gradeer op na HIWIN 35 mm-rolgeleidings vir beter styfheid onder aggressiewe aluminium-grofbewerking. Die ±0,003 mm-posisioneringsakkuraatheid maak dit geskik vir aluminiumonderdele met stywe boorgattoleransies - laerhuise, hidrouliese spruitstukke en presisie-omhulsels waar afmetings oor volle produksielopies moet hou. Met 'n masjiengewig van 4 500 kg het dit genoeg massa om die vibrasie wat hoëspoed-aluminiumsnywerk genereer te demp.
Die SZGH-1090D is doelgebou vir grootformaat aluminiumwerk: hommelrame, lugvaartstrukturele panele, motorbatterybakkomponente en argitektoniese ekstrusieprofiele wat presisie sakfreeswerk oor 'n 900×1000mm werkarea vereis.
Die vaste-tafel-portaal-ontwerp beteken dat die werktafel nie beweeg nie - net die spilbrug deurkruis X en Y. Wanneer jy 'n 40 kg aluminiumplaat op die tafel hou, maak dit saak: die dinamiese akkuraatheid van die snit verswak nie soos die tafel onder lading vertraag nie. Gekombineer met die 24 000 rpm elektriese spil en 0,01 mm herhaal posisionering, produseer die 1090D groot aluminium dele met 'n konsekwentheid wat bewegende tafel VMC's in hierdie grootte klas nie kan ooreenstem nie.
Een van ons kliënte het oorgeskakel van 'n konvensionele 8 000 rpm VMC na die 1090D vir hul hommeltuig-raamproduksie. Die kombinasie van hoër spilspoed, beter spaan-ontruiming van die vaste tafelontwerp en die groter werkomhulsel het hul totale bewerkingstyd per raam met meer as 40% verminder.
Gereedskap seleksie is waar aluminium bewerking óf bymekaar kom óf uitmekaar val. Die verkeerde laag verander aluminium in 'n sweisprobleem - letterlik. Aluminium kleef aan onbedekte karbied en TiN-bedekte gereedskap teen hoë snyspoed, en vorm BUE wat oppervlakafwerking binne minute vernietig.
Aanbevole snyparameters deur Alloy
Materiaal |
Vc (m/min) |
Aanbevole fz (mm/tand) |
Gereedskapbedekking |
Koelmiddel |
6061-T6 |
400–800 |
0,05–0,15 |
TiB₂, ZrN, onbedekt gepoleer |
Vloed of MQL |
7075-T651 |
300–600 |
0,04–0,10 |
TiB₂, ZrN |
Vloed (hoëdruk verkies) |
Gegote aluminium A380 |
200–400 |
0,04–0,08 |
TiB₂, DLC |
Vloed |
Ek spesifiseer TiB₂ (titaniumdiboried) en ZrN (sirkoniumnitried) bedekkings omdat albei lae affiniteit vir aluminium het. Anders as TiAlN - wat uitstekend is vir staal - reageer TiAlN met aluminium by verhoogde snytemperature en bevorder adhesie. TiB₂ is spesifiek ontwerp om dit te weerstaan. In hoëspoed-afwerkingspasse teen 24 000 rpm is die verskil in gereedskapleeftyd tussen 'n TiB₂-bedekte eindmeul en 'n onbedekte karbied meetbaar binne 'n enkele skof.
Vir grofwerk, gee 3-groef-eindmeulens in aluminium jou meer spaanderruimte per fluit as 4-gootgeometrie. Vir afwerking teen 'n hoë spoed, lewer 2-goot gepoleerde-fluit eindmeuls die beste oppervlakafwerking op 6061 in 'n enkele pas.
Na meer as 'n dekade van ondersteuning van aluminiumbewerkingstoepassings oor dosyne nywerhede, kom dieselfde foute herhaaldelik voor. Die meeste van hulle is vermybaar.
Loopspindelspoed te laag, wat opgeboude rand veroorsaak. BUE gebeur wanneer die snytemperatuur aan die rand te laag is vir skoon skeer. Aluminium sweis homself aan die gereedskapvlak. Die oplossing is teenintuïtief - hardloop vinniger, nie stadiger nie. Die meeste operateurs verminder instinktief spoed wanneer oppervlakafwerking verswak. Dit maak BUE erger.
Gaan voort om te hardloop nadat skyfies die gereedskap begin toedraai het. Sodra jy sien chip wikkel, stop die siklus. Spaanders wat om die snyer gedraai word, dien as 'n skuurhuls wat die deeloppervlak en die gereedskap gelyktydig aanteken. Maak die skyfies skoon, kontroleer die fluite en pas jou spaanderbreekstrategie aan voordat jy hervat.
Die toepassing van gietyster sny parameters op aluminium. Laer voertempo's en konserwatiewe diepte-van-sny instellings wat 'n gietyster opstelling beskerm sal eintlik sny temperatuur in aluminium verhoog omdat die gereedskap bly in kontak met die werkstuk te lank per eenheid van materiaal verwyder. Aluminium wil vinnig skoongemaak word.
Verkeerde koelmiddelkonsentrasie wat oppervlakoksidasie veroorsaak. Aluminium is sensitief vir koelmiddel pH. Semi-sintetiese en sintetiese koelmiddels teen konsentrasies bo 8-10% kan residue laat wat oppervlakoksidasie versnel, veral op 6061-T6 anodisering spasies. Volg die koelmiddelvervaardiger se aanbevole konsentrasieband - moenie aanvaar dat meer beter is nie.
Ignoreer termiese uitsetting op langsiklus presisieonderdele. ’n 500 mm-aluminiumplaat verhit meetbaar oor ’n 30-minute rofbewerkingsiklus. As jy ±0.01 mm toleransies najaag, moet jy voorsiening maak vir afkoeling tussen rofwerk en afwerking, of 'n koelmiddelstrategie gebruik wat aggressief genoeg is om termiese ewewig vanaf die begin van die siklus te handhaaf.
Gebruik 'n platbedmasjien vir hoë-volume aluminium draai. Ek het gesien hoe winkels aluminium staafvoorraad op platbeddraaibanke gebruik en die spaanderbestuur oorhoofse as normaal aanvaar. Dit is nie. 'n Skuinsbedmasjien wat dieselfde program gebruik, sal meer konsekwente onderdele per uur produseer omdat operateurs nie ophou om elke 15 minute skyfies van rondom die kop te verwyder nie.
Model |
Tik |
Spilspoed |
Sleutel kenmerk |
Beste aluminiumtoepassing |
Draai-Meulsamestelling |
Tot 4 000 rpm (draai) |
45° skuins bed, C-as, lewendige gereedskap |
Aluminiumskagte, omhulsels, koppelliggame — draai + meul in een opstelling |
|
Vertikale bewerkingsentrum |
8 000 rpm |
HIWIN-rolgeleidings, 16-gereedskap ATC, ±0,005 mm |
Aluminium vorm elektrodes, hitte sinks, strukturele hakies |
|
Vertikale bewerkingsentrum |
8 000 rpm |
HIWIN 35 mm rolgeleidings, ±0,003 mm, 24-gereedskap ATC, 4 500 kg |
Middelafstand-aluminiumonderdele, laerhuise, presisie-omhulsels |
|
Kompakte VMC |
Hoëspoed spil |
Klein voetspoor, vinnige ATC |
Verbruikerselektronika aluminium omhulsels, klein presisie onderdele |
|
Gantry VMC |
24 000 rpm (Ronghua elektriese spil, BT30) |
Vaste werktafel 900×1000mm, 0.01mm herhaal posisionering, 11kW |
Groot aluminiumplate, hommelrame, lugvaartstrukturele panele |
Alle masjiene is CE en ISO 9001 gesertifiseer. Standaardleertyd is 20–35 werksdae. Waarborg is 12 maande vanaf aflewering.
V1: Watter spilspoed het ek nodig vir CNC-bewerking van aluminium?
Vir algemene aluminium maalwerk - soliede dele, medium bondel, standaard toleransies - is 8 000 rpm voldoende. Dit gee jou snyspoed in die 300–500 m/min-reeks met tipiese gereedskapdiameters, wat die meeste 6061-T6- en 7075-werk bekwaam dek. As jy dun mure onder 2 mm bewerk, afwerk tot Ra 0,8 µm of beter, of hoëvolume-produksie uitvoer waar siklustyd jou ekonomie aandryf, wil jy 24 000 rpm hê. Teen daardie spoed daal snykragte, werktuiglewe verleng en oppervlakafwerking verbeter meetbaar in 'n enkele pas.
V2: Wat is die beste CNC-masjien vir die bewerking van 7075-aluminium?
7075-T651 is harder en taaier as 6061. Dit benodig 'n stewige spil, goeie dempingseienskappe en voldoende spilspoed om snytemperature beheer te hou. Vir mediumgrootte 7075-onderdele hanteer ons VMC850 die kombinasie van styfheid en spoed goed. Vir groot 7075 struktuurpanele - hommelrame, lugvaarthakies - gee die SZGH-1090D se 24 000 rpm elektriese spil en vaste portaalontwerp jou die beste resultate. Die vaste werktafel elimineer die dinamiese akkuraatheidsverlies wat jy kry as jy swaar werkstukke teen hoë voertempo's beweeg.
V3: Waarom benodig aluminiumbewerking vinniger spilspoed as staal?
Die optimale snyspoed vir aluminium is 3–5× hoër as vir staal, uitgedruk in oppervlakmeters per minuut. Staal sny goed teen 80–200 m/min. Aluminium benodig 300–800 m/min, afhangend van legering. Vir 'n gegewe werktuigdeursnee vereis die bereiking van daardie oppervlaksnelhede proporsioneel hoër rpm. As jy aluminium teen staalvlak-spilspoed laat loop, val die snytemperatuur aan die rand onder die drumpel waar aluminium skoon skeer - en dit begin eerder aan die snyer sweis. Dit is 'n opgeboude rand, en dit vernietig jou oppervlakafwerking byna onmiddellik.
V4: Hoe voorkom ek die hersny van spaanders wanneer ek aluminium op 'n CNC-draaibank bewerk?
Begin met masjiengeometrie: 'n 45°-skuinsbeddraaibank laat spaanders weg van die snysone deur swaartekrag laat val. Op 'n platbed versamel skyfies rondom die gereedskap en word teruggetrek in die sny. Behalwe masjienkeuse, gebruik insetselgeometrieë met positiewe harkhoeke en aluminium-spesifieke spaanderbrekergroewe - dit produseer korter skyfies wat nie deurmekaar raak nie. Rig jou koelmiddelspuitpunte om skyfies weg te spoel van die gemasjineerde oppervlak, nie net die gereedskap af te koel nie. En in jou G-kode, sluit periodieke chip-clearing dwell moves op lang-siklus diepboor-operasies in.
V5: Watter snyvloeistof moet ek gebruik vir CNC-bewerking van aluminium?
Semi-sintetiese of sintetiese koelmiddels teen 5–8% konsentrasie werk goed vir die meeste aluminiumlegerings. Hou pH tussen 8,5 en 9,5 - te alkalies en jy sal wit residu neerslae op anodisering-graad 6061 sien. Vir hoëspoed afwerking deurgaan op kosmetiese dele, minimum hoeveelheid smering (MQL) met 'n groente-gebaseerde olie produseer skoner oppervlaktes as vloed koelmiddel omdat dit die termiese skok kontak tussen die sny en vermy. Vermy reguit snyolies vir aluminium - hulle spoel nie skyfies doeltreffend uit nie en verminder sigbaarheid in die werksone.
V6: Kan ek aluminium bewerk op 'n CNC-masjien wat ontwerp is vir staal?
Jy kan, met beperkings. Staal-geoptimaliseerde VMC's vul gewoonlik teen 6 000–8 000 opm uit en is gerig op laer snyspoed en hoër wringkrag. Hulle sal aluminium bewerk, maar jy sal nie die oppervlakafwerking of siklustye bereik wat 'n masjien wat vir aluminium geoptimaliseer is, kan lewer nie. Meer prakties: staalmasjiene het dikwels skyfiebestuurstelsels wat ontwerp is vir kort, bros staalskyfies. Aluminium se lang, draderige skyfies sal daardie stelsels vinnig oorweldig, wat gereelde operateuringryping vereis. As aluminium meer as 20% van jou produksievolume is, betaal 'n doelgespesifiseerde masjien sy koste terug in verminderde staantyd en verbeterde opbrengs.
V7: Watter oppervlakafwerking kan ek op aluminium bereik met 'n 24 000 rpm spil?
Met die regte gereedskap en parameters op ons SZGH-1090D, is Ra 0.4–0.8 µm haalbaar in 'n afronding op 6061-T6 sonder sekondêre bewerkings. Met 'n 2-goot gepoleerde-fluit eindmeul teen volle 24 000 rpm en 'n ligte afwerkingsdiepte van 0,1–0,2 mm, behaal sommige klante Ra 0,4 µm konsekwent - goed genoeg om poleertyd te verminder voordat hulle aansienlik geanodiseer word. Oppervlakafwerking op 7075 sal effens growwer wees teen dieselfde parameters as gevolg van die legering se hoër hardheid, maar Ra 0.8 µm is gereeld bereikbaar.
V8: Wat is die aanlooptyd vir SZGHTECH CNC-masjiene wat vir aluminium geoptimaliseer is?
Standaardleertyd is 20–35 werksdae vanaf bestellingbevestiging vir alle modelle, insluitend die SZGH-1090D. Vir bestellings met nie-standaard spil- of beheerkonfigurasies, kan die afleweringstyd effens verleng - kontak ons om u spesifieke konfigurasie te bevestig voordat u tot 'n produksieskedule verbind. Alle masjiene word gestuur met fabrieksaanvaardingstoetsverslae en 'n 12-maande waarborg wat spil, meganiese en elektriese komponente dek.
Kontak |
Besonderhede |
E-pos |
|
Webwerf |
Beste CNC-draaibanke vir motoronderdele: remdromme, as-asse en naafbewerkingsgids
CNC-draaisentrum vs draai-frees-samestellingmasjien: wat het jy nodig?
CE-sertifikaat vir CNC-masjiene: wat dit beteken en hoekom dit belangrik is vir EU-kopers
4-as vs 5-as CNC-bewerking: Wanneer het jy eintlik die ekstra as nodig?
Hoe om 'n CNC-draaibank te kies: skuins bed vs plat bed - volledige kopersgids
CNC-bewerking vir vorm en matrijs: Hoe om die regte VMC vir jou vormwinkel te kies
Hoe om 'n CNC-masjien van China te koop: stap-vir-stap-verkrygingsgids
2026-07-23 1143
SZGH-Tegnologie-Volledige-produk-katalogus-Robotte-CNC-outomatisering-2026.pdf
2026-06-18 34
SZGH CNC Freesbeheerder Catalog.pdf.pdf
2026-06-17 7
SCARA Robot Witskrif.pdf
2026-06-11 25
SZGH-Samewerkende-Robot-Cobot-Katalogus-BCi-Series.pdf
2026-06-10 74
Shenzhen Guanhong Tegnologie - Servo Motor Brosjure 2025.4.pdf
2026-05-11 52
CNC MASJIEN GEREEDSKAP KATALOGUS.pdf
SZGH — Vervaardigingsoutomatiseringsopgraderingsdeskundige vir KMO's
VINNIGE SKAKELS
CNC masjien
Kontak ons